Společnost Isaberg Rapid, který má své sídlo v Hestra, Švédsko, vyvíjí, vyrábí a prodává sponkovačky, sešívačky, sešívací kleště, hřebíkovačky, speciální nástroje na sešívání, tavné lepicí pistole a elektrické sešívače pro přední výrobce kopírovacích strojů a tiskáren. Firma byla založena v roce 1938 Olle Westlundem jako výroba obalů na dokumenty a později se zní stala železářská výroba podnázvem Isaberg Verkstadt AB. Díky první vyrobené sponkovačce RAPID 1 se jméno RAPID rozšířilo do podvědomí. Kleště RAPID 1 s lehkými modifikacemi jsou vyráběny dodnes v počtu cca. 900 000 Ks ročně.

Zakladetelé a zaměstnanci ISABERG RAPID SA
Zakladetelé a zaměstnanci ISABERG RAPID SA

Isaberg Rapid jenyní strategickým doplňkem  portfolia značkových kancelářských potřeb a sešívaček společnosti Esselte / ACCO brands a její expanzí do sektoru nástrojů a maloobchodů pro řemeslníky.

Historický model sešívačky RAPID K1 24/6
Historický model sešívačky RAPID 1 24/6

Rapid je uznáván jako jeden z předních světových specialistů v oblasti designu a výroby stolních sešívaček, sešívacích nástrojů určených ke stavění, konstruování i dekoraci, lepících pistolí a vestavěných elektrických sešívaček. Rapid Inside Solution je oblast, která nabízí vestavěné sešívačky předním světovýmvýrobcům kopírek a tiskáren.

Výrobní závod ISABERG RAPID SA

Již po více než 60 let uspokojují výrobky Rapid po celém světě potřeby uživatelů týkající se sešívání a za tuto dobu se značka Rapid stala synonymem pro design, inovaci a tradici. Sortiment značky Rapid se rozšířil a v současnosti tak již nabízí své produkty v kategorii sešívaček, sešívacích kleští, drátků, děrovaček pro kanceláře i domácnosti, sešívací jednotky a drátky pro použití v kopírovacích strojích a tiskárnách, ruční sponkvoačky, elektrické a pneumatické sešívací pistole, lepicí pistole, horkovzdušné pistole, drátky a lepicí tyčinky pro domácí použití i pro stavbu. KUDA PACKAGING dováží, distribuuje,provádí servis sešívaček a servis sponkovaček RAPID a v neposlední řadě zajišťuje dodávky spon prostřednictvím velkoobchodu.

Historie výroby sešívaček RAPID
Historie výroby sešívaček RAPID